חברות וחברי המועצה המייעצת 2016

פרופ’ לי שולמן

יושב-ראש, נשיא בדימוס של קרן קרנגי לקידום ההוראה, ראש הקתדרה על שם Charles E. Ducommun בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת סטנפורד. פרופ’ שולמן כיהן בעבר גם כנשיא האגודה האמריקאית לחקר החינוך, היה חבר האקדמיה הלאומית לחינוך של ארה”ב וכיהן כנשיאהּ.

מר דני בר-גיורא

עמד בראש מִנְהָל החינוך של עיריית ירושלים ובראש היחידה במשרד החינוך הממונה על יישום הסכמי שכר עם ארגוני המורים. לפני כן היה מנהל בית-ספר, וכיום עומד בראש בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.

מר שלמה דברת

מייסד ושותף כללי בקרן הון הסיכון כרמל ונצ'רס. ב- 2003 מונה ליו"ר כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל. היה בין מייסדי עמותת IVN – רשת הון סיכוי לישראל, ארגון פילנתרופי שבראשו מנהלים מתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל.

גב' לאה דולב

האחראית על תחום הוראת המתמטיקה ברשת “אורט-ישראל” ומורה למתמטיקה.

פרופ’ מרשה לין

חוקרת חינוך מדעי בבית הספר הגבוה לחינוך של אוניברסיטת קליפורניה, בברקלי. היא חברה באקדמיה הלאומית לחינוך בארה”ב, וכן באגודה האמריקנית לקידום המדע ובאגודה האמריקנית לפסיכולוגיה. הדוקטורט של פרופ’ לין הוא מאוניברסיטת סטנפורד.

מר אייל סיני

מורה לפיזיקה בתיכון עירוני ב' ע"ש רבין במודיעין . בעבר, לימד פיזיקה בקריית שמונה ובקרית מלאכי. מוביל את תכנית עתידים להוראת המדעים בישובי הפריפריה . אייל סיני זכה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012 , פרס דה שליט למורה מצטיין בפיזיקה תשע"א ובתואר המורה של המדינה 2015.

גב' יוני עמיר

מנחת מורים למתמטיקה במכון דוידסון לחינוך מדעי, לשעבר חברה בוועדת פרס טראמפ להוראה איכותית.

מר מוהנא פארס

ראש האגף לתכניות לאומיות במשרד החינוך ומוביל התכנית הלאומית למתמטיקה ומדעים, לשעבר ראש החינוך הדרוזי בישראל ומורה למתמטיקה, בוגר בית הספר למנהיגות חינוכית מנדל

מר קובי שורצבורד

מורה לפיזיקה במרכז חינוך ליאו בק בחיפה. הוא בוגר מכון ויצמן למדע והמורה הישראלי הראשון שעבר הכשרה ב-CERN, מאיץ החלקיקים במרכז לחקר הגרעין בג'נבה. שורצבורד הוא הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2013.

גב' דלית שטאובר

לשעבר מנכ"לית משרד החינוך ומנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך. בוגרת אוניברסיטת בר אילן בהוראת אנגלית כשפה שנייה, ובעבר כיהנה כמורה, מנהלת פדגוגית וסגנית מנהל בית ספר ברמת השרון.