חברות וחברי המועצה המייעצת 2014

פרופ’ לי שולמן

יושב-ראש, נשיא בדימוס של קרן קרנגי לקידום ההוראה, ראש הקתדרה על שם Charles E. Ducommun בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת סטנפורד. פרופ’ שולמן כיהן בעבר גם כנשיא האגודה האמריקאית לחקר החינוך, היה חבר האקדמיה הלאומית לחינוך של ארה”ב וכיהן כנשיאהּ.

גב' אביטל אלבוים-כהן

מורה למתמטיקה ולפיזיקה בבית ספר תיכון ברחובות. בעבר פיתחה והדריכה השתלמויות מקוונות למורים והשתתפה בכתיבת ספר לימוד. אלבוים-כהן היא דוקטורנטית במכון ויצמן למדע, ומחקרה עוסק בקריאת טקסטים מתמטיים בתיכון.

מר גנאדי ארנוביץ'

מורה למתמטיקה ממבשרת ציון, מכהן כמרכז תכנית הלימודים הארצית במתמטיקה וכראש צוות ההערכה של משרד החינוך במקצוע המתמטיקה. ארנוביץ' כתב וערך מספר ספרי לימוד להוראה וללמידה של מתמטיקה בבתי ספר תיכוניים בישראל.

מר דני בר-גיורא

עמד בראש מִנְהָל החינוך של עיריית ירושלים ובראש היחידה במשרד החינוך הממונה על יישום הסכמי שכר עם ארגוני המורים. לפני כן היה מנהל בית-ספר, וכיום עומד בראש בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.

מר שלמה דברת

מייסד ושותף כללי בקרן הון הסיכון כרמל ונצ'רס. ב- 2003 מונה ליו"ר כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל. היה בין מייסדי עמותת IVN – רשת הון סיכוי לישראל, ארגון פילנתרופי שבראשו מנהלים מתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל.

פרופ’ מרשה לין

חוקרת חינוך מדעי בבית הספר הגבוה לחינוך של אוניברסיטת קליפורניה, בברקלי. היא חברה באקדמיה הלאומית לחינוך בארה”ב, וכן באגודה האמריקנית לקידום המדע ובאגודה האמריקנית לפסיכולוגיה. הדוקטורט של פרופ’ לין הוא מאוניברסיטת סטנפורד.

מר אייל סיני

מורה לפיזיקה בתיכון עירוני ב' ע"ש רבין במודיעין . בעבר, לימד פיזיקה בקריית שמונה ובקרית מלאכי. מוביל את תכנית עתידים להוראת המדעים בישובי הפריפריה . אייל סיני זכה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012 , פרס דה שליט למורה מצטיין בפיזיקה תשע"א ובתואר המורה של המדינה 2015.

ד"ר עביר עאבד

מורה לכימיה ולימודי איכות הסביבה בתיכון הגליל בנצרת. בית הספר הדו-לשוני הראשון בישראל. הדוקטורט של הגב' עאבד בהוראת הכימיה הוא מהטכניון. ד"ר עביר עאבד זכתה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012.

מר קובי שורצבורד

מורה לפיזיקה במרכז חינוך ליאו בק בחיפה. הוא בוגר מכון ויצמן למדע והמורה הישראלי הראשון שעבר הכשרה ב-CERN, מאיץ החלקיקים במרכז לחקר הגרעין בג'נבה. שורצבורד הוא הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2013.

גב' דלית שטאובר

לשעבר מנכ"לית משרד החינוך ומנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך. בוגרת אוניברסיטת בר אילן בהוראת אנגלית כשפה שנייה, ובעבר כיהנה כמורה, מנהלת פדגוגית וסגנית מנהל בית ספר ברמת השרון.