פרס טראמפ להוראה איכותית

פרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2017

בשנת 2017 זכה בפרס טראמפ להוראה איכותית יוסי לבנון, מורה לביולוגיה בקרית החינוך דרור. יוסי מכהן מזה 30 שנים כמורה לביולוגיה, הוא מוביל פיתוח פדגוגי וטכנולוגי והוא היזם שמאחורי הפרויקט המצליח "בוקר טוב ביולוגי".
ציונים לשבח הוענקו למיכל סיגרון, מורה לפיזיקה בבית הספר קדימה-מדע כפר סילבר ולנעמה טל, מורה למתמטיקה בתיכון דרך אבות באפרת.

וועדת הפרס לשנת 2017:

קובי שורצבורד (יו"ר), מורה לפיזיקה מתיכון ליאו באק בחיפה, הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2013
אלכס וינברג, מורה לפיזיקה בבית הספר ע"ש נעמי שמר בגן יבנה, הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2016
גיא אשכנזי, מורה לכימיה בתיכון למדעים ולאמנויות בירושלים, הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2015
ד"ר טלי דבורה, מורה למתמטיקה בתיכון כצנלסון בכפר סבא, זוכה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2015
יניב סופן, מורה למתמטיקה בישיבת בני עקיבא אור עציון במרכז שפירא ומנהל התכנית העירונית למתמטיקה בבאר שבע
ד"ר סמדר לוי, מורה לפיזיקה מתיכון הדרים בהוד השרון, הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2014

נימוקי וועדת הפרס להחלטה להעניק את הפרס לשנת 2017 ליוסי לבנון:

"כאשר נכנסים לכיתה של יוסי לבנון לא רואים שולחנות, כיסאות תלמיד או מורה העומד ליד הלוח ומכתיב לכיתה. כן רואים בכיתה תלמידים ומורה ולמידה אשר נמצאת במוקד העניין.
התלמידים מתנסים, דנים זה עם זה, מגיעים לתובנות אם בנושאים הנמצאים בתכנית הלימודים ואם בתכני העשרה הנמצאים בחזית המדע כיום. היחס האישי והאמפטי לתלמידיו מאפשר ליוסי להתאים את קצב הלימוד לכל תלמיד ותלמידה.
השיעורים של יוסי מועברים בצורה ייחודית, פורצת דרך, חדשנית ומעוררת השראה. מורה שיצפה בשיעור של יוסי יראה כיצד הכיתה משנה את פניה במהלך המפגש - מלומדים עצמאיים , ללומדים בקבוצה וככיתה בדיון אותו מוביל יוסי לסיכום היחידה, כל זאת תוך הגעה לתובנות ומסקנות בנושא בתחום הביולוגיה. אך שיעור זה אינו מוגבל רק לתחום ההוראה של יוסי אלא יכול להתאים לכל תחום הוראה - מדעים, מתמטיקה ושאר המקצועות.
השפעתו של יוסי פרוצת את גבולות הכיתה שלו, את גבולות בית הספר שלו ומגיעה למאות מורים למדעים ואלפי תלמידים ברחבי הארץ, אם מהובלת צוותי מורים בבית הספר, במקצוע הביולוגיה ברחבי הארץ ובהשתתפותו כחבר בועדת מקצוע הביולוגיה. כדוגמא להשפעתו יוסי אחראי לפרויקט הארצי "בוקר ביולוגי" - מיזם שתוכנן, נבנה ומתבצע על ידי יוסי בעבודה מקצועית ומסורה ובזכותו תלמידים ומורים פותחים מדי בוקר ובוקר את היום עם נושא בביולוגיה.
כדבריו בראיון "אני יוצא כל שנה עם תלמידי להרפתקה עם ידיעה היכן אנחנו מתחילים אבל לא היכן נסיים". חברי הודעה היו שמחים להיות במסע שכזה, להוביל מסע שכזה ושתלמידינו וילדנו יהיו במסע שכזה.
יוסי מורה המתאים את שיטת ההוראה שלו להיות רלוונטי לתלמידיו, מעניק לתלמידיו מיומנויות עתיד, מקדם את מקצוע הביולוגיה בארץ ומשפיע על אלפי תלמידים. על כך יוסי זוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2017"

 סרטון על המועמדים הסופיים של פרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2017:


 


נתונים על המועמדים לפרס לשנת 2017:

השכלה

תואר ראשון
תואר שני
תואר שלישי

וותק בהוראה

4-10 שנים
11-15 שנים
16-20 שנים
21-25 שנים
26-30 שנים
31 שנים ומעלה

מקצוע לימוד

פיזיקה
כימיה
ביולוגיה
מתמטיקה
מתמטיקה פיזיקה
מדעי המחשב