הגשת מועמדות לפרס קרן טראמפ להוראה איכותית

הגשת המועמדות לפרס קרן טראמפ לשנת 2017 הסתיימה

הגשת מועמדות לפרס קרן טראמפ כוללת מספר שלבים:

 1. מילוי טופס הגשת מועמדות לפרס קרן טראמפ ושליחה לקרן.
 2. מיון המועמדים על ידי וועדת הפרס – בחירה של כ-20 מועמדים שיועברו לשלב הבא.
 3. מועמדים המגיעים לשלב השני יתבקשו למסור המלצה לוועדת הפרס.
 4. מיון המועמדים ובחירה ב5 המועמדים הסופיים.
 5. צילום המועמדים הסופיים ושל עבודתם בכיתה.
 6. ראיונות עם ועדת הפרס ובחירת הזוכה.

פרס קרן טראמפ יוענק בדצמבר 2017

 

פרס קרן טראמפ להוראה איכותית    |

מי רשאי/ת להגיש מועמדות?

מועמד/ת לפרס י/תהיה מורה מוביל/ה למתמטיקה ו/או מדעים בבית ספר על יסודי, בעדיפות למי שמלמד/ת לבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד, אשר:
א. מוכיח/ה בעשייתו/ה השפעה ישירה על הישגי תלמידיו/תלמידיה בהתמדה ולאורך זמן.
ב. מלמד/ת בבית ספר מעל ל-5 שנים ובשנת הלימודים תשע"ז מלמד/ת לפחות שליש משרה.
ג. ממלא/ת תפקיד מוביל בהתפתחות המקצועית של מורים אחרים.
ד. נכון שעבודתו/ה בכיתה ובבית הספר תתועד, תנותח, תילמד ותפורסם.

כל מורות ומורי המתמטיקה והמדעים העונים לאמות המידה של הפרס מוזמנים בחום להגיש מועמדות לפרס. אנו מבהירים ומדגישים כי וועדת הבחירה של הפרס היא וועדה עצמאית ובלתי תלויה ולכן גם מורות ומורים
המעורבים מקצועית בתכניות שקרן טראמפ מסייעת בידן, מוזמנים להגיש מועמדות לפרס. עובדת מעורבותם בתכניות אלו לא תעלה ולא תוריד משיקוליה של וועדת הבחירה.

מועמדים/ות אשר הגישו מועמדות לפרס בשנים קודמות מוזמנים/ות בשמחה להגיש את מועמדותם גם השנה.

מורים מובילים

מורים מובילים לוקחים אחריות, גם על הלמידה של תלמידיהם, וגם על ההתפתחות המקצועית של מורים אחרים:

שואפים למצוינות. מורים מובילים הם בעלי יכולות אישיות גבוהות, מומחים בתחומם, צמאים ללמוד ולהתחדש ומפגינים מחויבות עמוקה לשיפור איכות ההוראה, שלהם ושל עמיתיהם.

ממוקדים בכל תלמיד. מורים מובילים שמים את הלמידה של כל תלמיד במרכז עשייתם. הם חותרים להציב יעדים גבוהים לכל תלמיד, לאבחן את התקדמותו, להתאים לו את ההוראה ולהעניק לו משוב בונה ומחזק.

משתפים. דלת הכיתה שלהם תמיד פתוחה – מורים מובילים רואים ערך רב בחיזוק הקשר בין הוראה ולמידה. לכן הם משתפים, מתלבטים ומסייעים לעמיתיהם להפוך למורים טובים יותר.

כיום, ישנם מורים מובילים שכבר נושאים בתפקידים רשמיים במערכת החינוך, כמו רכז מקצוע בבית הספר, מלווה מורים חדשים או מדריך, וחלקם עוסקים בהובלת מורים במסגרות של הנחיית קהילות מורים או חונכות אישית וקבוצתית למורים עמיתים.

 

אמות המידה לזכייה בפרס קרן טראמפ להוראה איכותית

אמות המידה של פרס קרן טראמפ להוראה איכותית נכתבו בהתייעצות עם מורים מובילים ומומחים והן שופרו והובהרו לאורך השנים מתוך הניסיון המצטבר של הפרס. הן נשענות על חכמת העשייה המשותפת של מורים בארץ ובעולם, ומבוססות על ידע אקדמי ומקצועי (לפרוט, ראו המצפן להוראה איכותית):

 

"הוראה איכותית היא דרגת מומחיות מתקדמת שמתרכזת בלמידת כל תלמיד בכיתה. היא משלבת ידע עמוק בתחום הדעת, גישה קלינית ומיומנות פדגוגית. ההוראה האיכותית מתרחשת בארבע זירות מפגש של המורים: עם התלמיד, בכיתה, בבית הספר ובקהילה המקצועית".

 

 1. עם התלמיד:
  המורים מכירים מקרוב את הידע, היכולות והצרכים של כל אחד מתלמידיהם, מאמינים ביכולתו להצטיין, מציבים עמו יעדי למידה אישיים גבוהים, מתאימים עבורו את שיטת ההוראה המתאימה לו, עוקבים מקרוב אחר התקדמותו, מעודדים אותו להתאמץ, להשקיע, להתמיד ולא לוותר, ומעניקים לו משוב בונה ומחזק בזמן אמת.
 2.  

 3. בכיתה:
  המורים יוצרים בכיתתם אווירת לימודים המאפשרת לשאול, לטעות, להביע ידע ועמדה בכתב ובעל-פה, מאתגרים תלמידים ותלמידות להתמודד עם בעיות מורכבות, בונים בכיתה דיונים המסתמכים על טיעונים של תלמידים ומעודדים אותם להגיב לעמדות שהביעו עמיתיהם.
 4.  

 5. בבית הספר:
  המורים נרתמים עם סגל בית הספר והנהלתו כדי לגבש תפיסת הוראה משותפת, לבנות תרבות של מצוינות ולעצב שגרות של ניטור התקדמות למידה. ביחד הם מקימים מערך תמיכה לתלמידים, מפעילים קהילת מורים הממוקדת בלמידת התלמידים, משתפים את ההורים, ויוצרים אקלים לימודי המשפיע על איכות ההוראה והלמידה.
 6.  

 7. בקהילה המקצועית:
  המורים נוטלים חלק פעיל בהתפתחות המקצועית של עמיתיהם המורים. בקהילה המקצועית הם בונים ומשכללים את המקצוענות שלהם ביחד ומבפנים. שם הם מנתחים יחדיו את הזיקות בין למידת התלמידים להוראת המורים ומעניקים משוב הדדי, מתוך אחריות משותפת ללמידת כל תלמיד.

על-מנת להצליח בכל זירות המפגש הללו, המורים מביאים לידי ביטוי תכונות של מצוינות אישית. זו מתבטאת בידע בהיר ועקבי בתחום הדעת, בהכרות מעמיקה עם תכנית הלימודים ועם תיאוריות מעודכנות על למידה. ככאלו, הם סקרנים תמיד לשפר ולהשתפר, צמאים כל העת לדעת וללמוד, וחותרים להתפתחות מקצועית.

 

הוראות להורדת ומלוי טופס הגשת מועמדות לפרס קרן טראמפ וטופס המלצה על מורה:

 1. הורידו את טופס הגשת המועמדות למחשב שלכם [דרך קליק ימני בעכבר ובחירה ב"שמור בשם"].
 2. סגרו את הדפדפן ופתחו את הקובץ השמור. כך ניתן למלא את הטופס ולשומרו. חשוב לפתוח את הטופס כקובץ ולא בדפדפן. טפסים שיפתחו בדפדפן עלולים להציג שגיאות ולא לתמוך בעברית.
 3. שלחו את הטופס כקובץ מצורף לכתובת דוא"ל: [email protected] עם שם המועמד בכותרת המייל.

להורדת טופס הגשת מועמדות לפרס קרן טראמפ לפרס קרן טראמפ

להורדת טופס המלצה על מורה (יש לשלוח בצירוף טופס הגשת המועמדות של המורה)

 

עזרה והדרכה:

לכל שאלה ניתן לכתוב מייל לדוא"ל: [email protected]

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של הפרס לקבלת עדכונים