מה אנחנו עושים

תרומה מיוחדת למהלך הלאומי לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה והמדעים

לרגל שבע שנים לפרס טראמפ ושבעים שנה למדינת ישראל, יוענק בשנת 2018 פרס טראמפ להוראה איכותית במהדורה חגיגית.

השנה יהיו אלו מורים שיבחרו את הזוכים מבין מי שתרמו תרומה מיוחדת למהלך הלאומי לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה והמדעים. המורים יעלו על נס ויוקירו את מי שנתנו להם גב, אמון ותמיכה.

ועדת הבחירה תורכב ממורים מעולים, חלקם זכו בפרס בשנים קודמות, והפרס יוענק בשלוש קטגוריות:

  1. מדיניות לאומית. אנשי חינוך, תרבות, רוח ותעשייה (תקשורת והייטק) שהשפיעו בצורה יוצאת דופן על הצלחתו של המהלך הלאומי, אם מתוקף תפקידם ואם מכוח אישיותם.
  2. מו"פ באקדמיה. אנשי מדע ומחקר, שרתמו ידע מעמיק ופיתחו מסגרות, שיטות, כלים וחומרים שסייעו באופן משמעותי לצמיחתה של הוראה קלינית הממוקדת בלמידת כל תלמיד.
  3. החינוך בשדה. אנשי מערכת החינוך המקומית, במחוזות, ברשתות וברשויות המקומיות, שהקימו רשתות של תמיכה להוראה איכותית ולהרחבת מעגל המצוינות.

כל המועמדים בכל הקטגוריות יהיו כאלו שמפגינים בעשייתם מחויבות עמוקה לשיפור מערכת החינוך, להעשרת סביבת המצוינות והם בעלי השפעה על המהלך הלאומי לחיזוק המצוינות בלימודי המתמטיקה והמדעים.

ועדת הבחירה של הפרס היא עצמאית ובלתי תלויה ושיטת הבחירה תיעשה באמצעות המלצות של מורים בלבד. כ-100 מורים שזכו או שהגיעו לשלבים הסופיים של הפרס בשנים הקודמות יתבקשו להמליץ על מועמדים מתאימים. בנוסף תיעשה פנייה למורים למתמטיקה ולמדעים בכל רחבי הארץ להמליץ על מועמדים לפרס.

מכיוון שקטגוריות הפרס מכוונות לאנשים המובילים מערכות מקצועיות, הפרס השנה יינתן לזוכים לא כפרס כספי אישי, אלא באופן ייעודי לצורך התפתחות מקצועית מתקדמת, בארץ או בחו"ל.

שימו לב, ניתן להמליץ על מועמדים לפרס עד לתאריך ה-12 באוגוסט 2018.

פרס טראמפ לשנת 2018 – המליצו על מועמדים

לתקנון פרס טראמפ לשנת 2018