מועצה מייעצת

המועצה המייעצת פועלת כ-'ידיד ביקורתי', ומשימתה העיקרית היא לייעץ בנוגע למתווה האסטרטגי של הקרן

בתאריכים 19-20.11.2014, שלוש שנים מאז הקמת הקרן, התכנסה בפעם השנייה המועצה המייעצת, שמטרתה לסייע לקרן בעצה לגבי מדיניות, אסטרטגיה והערכה. המועצה המייעצת פועלת כ-'ידיד ביקורתי', ומשימתה העיקרית לבחון מהי הדרך המתאימה להמשיך קדימה לעבר השגת היעדים שהקרן הציבה לעצמה. בין השאר עסקו מפגשי המועצה בשאלה מה היא מצויינות?, בחשיבות השימוש בכלים דיאגנוסטיים, קהילות מקצועיות של מורים, קידום ופיתוח מורי רב אמן, שימוש בצילומי וידאו, הכשרה קלינית בית ספרית, שיתוף פעולה עם ערים, המסרים של הקרן כלפי חוץ, אתגרים וחסמים בדרך להשגת יעדי הקרן, מדידה והערכה של פעילותנו ועוד.

לפרטים נוספים, הנכם מוזמנים לקרוא ולהגיב לחומרי-הרקע שהוכנו לקראת פגישתה של המועצה המייעצת ולהתרשם מעיקרי התובנות שעלו ממנה.

חברי המועצה המייעצת:

 

פרופ' לי שולמן, יושב-ראש
נשיא בדימוס של קרן קרנגי לקידום ההוראה, ראש הקתדרה על שם Charles E. Ducommun  בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת סטנפורד. פרופ' שולמן כיהן בעבר גם כנשיא האגודה האמריקאית לחקר החינוך, היה חבר האקדמיה הלאומית לחינוך של ארה"ב וכיהן כנשיאהּ.

גב' אביטל אלבוים-כהן
מורה למתמטיקה ולפיזיקה בבית ספר תיכון ברחובות. בעבר פיתחה והדריכה השתלמויות מקוונות למורים והשתתפה בכתיבת ספר לימוד. אלבוים-כהן היא דוקטורנטית במכון ויצמן למדע, ומחקרה עוסק בקריאת טקסטים מתמטיים בתיכון.

מר גנדי ארנוביץ
מורה למתמטיקה ממבשרת ציון, מכהן כמרכז תכנית הלימודים הארצית במתמטיקה וכראש צוות ההערכה של משרד החינוך במקצוע המתמטיקה. ארנוביץ כתב וערך מספר ספרי לימוד להוראה וללמידה של מתמטיקה בבתי ספר תיכוניים בישראל.

מר דני בר-גיורא
עמד בראש מִנְהָל החינוך של עיריית ירושלים ובראש היחידה במשרד החינוך הממונה על יישום הסכמי שכר עם ארגוני המורים. לפני כן היה מנהל בית-ספר, וכיום עומד בראש בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.

מר שלמה דברת
מייסד ושותף כללי בקרן הון הסיכוי כרמל ונצ'רס. ב- 2003 מונה דברת ליו"ר כוח המשימה הלאומי לקידום החינוך בישראל. היה בין מייסדי עמותת IVN – רשת הון סיכוי לישראל, ארגון פילנתרופי שבראשו מנהלים מתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל.

פרופ' מרשה לין
חוקרת חינוך מדעי בבית הספר הגבוה לחינוך של אוניברסיטת קליפורניה, בברקלי. היא חברה באקדמיה הלאומית לחינוך בארה"ב, וכן באגודה האמריקנית לקידום המדע ובאגודה האמריקנית לפסיכולוגיה. הדוקטורט של פרופ' לין הוא מאוניברסיטת סטנפורד.

מר אייל סיני
מורה לפיזיקה בעיר מודיעין ומדריך את נבחרת התלמידים לאולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית. בעבר, לימד פיזיקה בקריית שמונה ולאחר מכן בקרית מלאכי והוביל את תכנית עתידים להוראת המדעים. סיני זכה בציון לשבח בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2012.

ד"ר עביר עאבד
מורה לכימיה וללימודי הסביבה בבית הספר "הגליל" בנצרת, שהוא בית ספר תיכון מקיף, היחיד בעיר. עאבד היא בעלת תואר דוקטור לכימיה מהטכניון בחיפה. ב-2012 קיבלה ציון לשבח במסגרת פרס טראמפ להוראה איכותית.

מר קובי שוורצבורד
מורה לפיזיקה במרכז חינוך ליאו בק בחיפה. מר שוורצבורד הוא בוגר מכון ויצמן למדע והמורה הישראלי הראשון שעבר הכשרה ב-CERN, מאיץ החלקיקים במרכז לחקר הגרעין בג'נבה. שוורצבורד הוא הזוכה בפרס טראמפ להוראה איכותית לשנת 2013.

גב' דלית שטאובר
לשעבר מנכ"לית משרד החינוך ומנהלת מחוז תל-אביב במשרד החינוך. בוגרת אוניברסיטת בר אילן בהוראת אנגלית כשפה שנייה, ובעבר כיהנה כמורה, מנהלת פדגוגית וסגנית מנהל בית ספר ברמת השרון.

 

אנו מזמינים אתכם לקרוא גם את טיוטאת המתווה האסטרטגי שהוגשה למשוב של המועצה המייעצת בשנת 2012 ואת עיקרי התובנות שעלו מתוך דיוני המועצה באותה שנה.


המועצה המייעצת תתכנס בשלישית בחודש נובמבר 2016.